קול קורא לכל מי שתעופה כללית חשובה לו – משמרת מחאה

קול קורא לכל מי שתעופה כללית חשובה לו להתגייס ולהפגין נוכחות במשמרת המחאה שתוצב בכניסה לבית חיל האויר ב:

יום רביעי 7.11.2012 בשעה 07:30

שר התחבורה הצליח להשיג לפני כשבוע החלטת ממשלה המגדירה את ההערכות לסגירת שדה דב עד שנת 2018.

במקביל פועל השר בנחישות לסגירת הרצליה כבר בשנת 2015.

משמעות הצעדים האלו היא חיסול התעופה הכללית במדינת ישראל. כל הפעולות הנ"ל נעשו ללא התייעצות עם הגורמים המקצועיים האמונים על עתיד התעופה האזרחית (רת"א ורש"ת) ובניגוד לעמדתם המקצועית.

לאחר סגירתם של שדות התעופה הרצליה ושדה דב לא ישאר אף שדה תעופה רלוונטי לתעופה הכללית בקרבת האוכלוסיה המשתמשת בשרותי התעופה הכללית. אפילו מי שמחזיק צירוס בראש פינה יתקשה מאד להגיע למרכז הארץ בטיסה אלא אם יתאם מראש נחיתה ומקום חניה בשדה הבינלאומי היחידי והעמוס של ישראל.

המשמעויות של חיסול התעופה הכללית הן קטסטרופליות. על פי מזימות שר הנדל"ן והתחבורה הנוכחי שעומד לבחירות בעוד כחודשיים – לא תוותר במרכז כל תשתית למטוסים במשקל נמוך מ ATR ומטוסי מנהלים סילוניים שגם להם לא בטוח שיימצא מקום בנתב"ג שישאר שדה תעופה יחיד בכל המרחב הגדול שבין חיפה לבאר שבע.

ביום רביעי הקרוב, 7.12.2012 בשעה 07:30, בעת התכנסות כל קברניטי התעופה האזרחית של ישראל בבית חיל האויר בהרצליה לכנס השנתי החמישי בנושא התעופה האזרחית – נעמוד, כל האנשים שהתעופה האזרחית בכלל והתעופה הכללית בפרט חשובים להם – במשמרת מחאה בכניסה לבית חיל האויר.

תכנית הכנס החמישי לתעופה האזרחית מצורפת בקישור הבא.

נשים לב כולנו , שמארגני הכנס בחרו (למרות מספר בקשות שהופנו אליהם) שלא להתייחס כלל להחלטות האחרונות לגבי חיסול תשתיות התעופה. עד כמה שהעיסוק בנושא עייפות טייסים בטיסה מסחרית היא חשובה – חיסול בית הגידול של הטייסים האזרחיים של ישראל, לא יותיר בידי מדינת ישראל טייסים שיעסקו בכלל בשאלת העייפות של טייסים אזרחיים.

משמרת המחאה מאורגנת על ידי חברים מאגודת התעופה הכללית שגייסו לצוות המארגן את כל הגורמים המרגישים נפגעים מהחלטות שר התחבורה ומפעולות רשות שדות התעופה שבחרה ל"הרכין ראש בפני החלטות השר" ופועלת בניגוד לחוק רשות שדות התעופה המגדיר את תפקידיה בקידום, פיתוח ושמירה על שדות התעופה שלנו והכל מתוך כוונה לכאורה למקסם את רווחיה תוך כדי סגירת תשתיות התעופה הכללית.

בואו התגייסו למאבק למרות ההתראה הקצרה – רק נוכחות מסיבית שלנו תשדר את המסר!

שלכם,

אורי אביב

הפוסט הזה פורסם בתאריך פרסומי ועד העמותה. קישור קבוע.

כתיבת תגובה